Klub festiwalowy

Szczytna 15 to boczna uliczka od głównego deptaka toruńskiej starówki — ulicy Szerokiej. Ulica zlokalizowana jest 50 metrów od Rynku Staromiejskiego, w samym sercu Torunia. W gotyckim stylu kamienicy z XV wieku mieści się minibrowar restauracyjny Jan Olbracht Browar Staromiejski.

Król Jan Olbracht, od którego pochodzi nazwa lokalu urodził się w Krakowie, 27 grudnia 1459 roku. Był synem Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki z Habsburgów. Pierwsze imię zawdzięcza patronowi dnia narodzin — św. Janowi Ewangeliście, drugie zaś otrzymał po ojcu swojej matki — cesarzu Albrechcie.

Władca był szczególnie popularny w Toruniu, w którym wielokrotnie przebywał.

Jan Olbracht Browar Staromiejski jest jedynym tego typu miejscem w Toruniu z instalacją do produkcji piwa, gdzie warzenie odbywa się na oczach klientów. Goście smakować mogą potraw kuchni polskiej z elementami bawarskiej, popijając warzone w tradycyjny sposób piwo.

Browar i restauracja wypełniają całą kamienicę, są rozmieszczone na 3 poziomach.

Lokal dysponuje również 3 posiadającymi niezależną klimatyzację salami konferencyjnymi, w których znajdzie się miejsce dla 20 do 100 osób.

Sala bankietowo-konferencyjna na II poziomie może pomieścić nawet do 100 os. Jest wyposażona w profesjonalny sprzęt nagłaśniający wraz z mikrofonami, projektorem, ekranem, siecią Wifi, flipchartem.

Historia piwowarstwa w Toruniu jest bardzo stara i wiąże się z dziejami miasta. W XIII w. nastąpiło zaludnienie okolicy a tym samym wzrósł popyt na piwo, które w owym czasie stanowiło codzienny i podstawowy napój przedstawicieli wszystkich stanów. Powstawały więc liczne wyszynki i karczmy. W tamtych czasach piwowarstwo w Toruniu rozkwitło.