Polityka prywatności

RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Faktu pod dyrekcją artystyczną Jacka Snopkiewicza od 2013 roku promuje gatunki misyjne wyrastające z konkretnych zdarzeń — reportaż, dokument, teatr. To jedyne wydarzenie w Polsce, w ramach którego prezentowane są najciekawsze reportaże telewizyjne ostatnich lat. W latach 2013-2015 Festiwal był współorganizowany przez Telewizję Polska, która obecnie pełni rolę partnera. Festiwal skupia się na sztuce reportażu pokazując jej nowe nurty i kierunki. W ramach wydarzenia oprócz pokazów filmowych organizowane są również spotkania autorskie, dyskusje, warsztaty czy debaty. Różnorodny program pozwala oprócz reportaży pokazać też najciekawsze produkcje dokumentalne, filmy fabularne i spektakle (teatr faktu).

Programowym założeniem szóstej edycji Festiwalu Sztuki Faktu jest hasło „Łączy nas historia” związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym planujemy przegląd reportaży, dokumentów, słuchowisk i przedstawień teatralnych (teatr faktu) przedstawiający biografie Polaków mających swój wkład w odzyskanie niepodległości, budowanie państwowości, dokonania w kulturze. Przegląd będzie inspiracją dla reporterów, dokumentalistów, scenarzystów, zwłaszcza młodego pokolenia, popartą warsztatami organizowanymi z mediami publicznymi i szkołą filmową w Łodzi (PWSFTiT).

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020