Polityka prywatności

Program festiwalu

Poniedziałek, 25 października 2021 r.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – pokazy zamknięte | Brak możliwości zapisu

Spotkanie z udziałem red. Miłosza Dobrzyńskiego i reportera Biełsatu Jakuba Biernata z portalu belsat.eu. Reporterzy opowiedzą o roli mediów i dziennikarzy podczas wojny informacyjnej oraz o pracy niezależnych dziennikarzy w systemie totalitarnym stworzonym po sfałszowaniu wyborów przez obecnego prezydenta Łukaszenkę. Podczas spotkań prezentowane będą fragmenty reportaży i dokumentów telewizyjnych.

Panel prowadzony przez red. Annę Kwiatkowską-Biedę z TVP Historia, która opowie o 16 miesiącach nazwanych okresem „Karnawału Solidarności”. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną reportaże o tym okresie, portrety nieznanych twórców „Solidarności” oraz historie piosenek związanych z tą epoką, w tym „Murów” Jacka Kaczmarskiego.

Spotkanie z prof. Jackiem Snopkiewiczem ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Panel poświęcony będzie medialnemu opisywaniu tematów związanych z ocieplaniem klimatu i jego konsekwencjami, walce z pandemią oraz obrazem świata postrzeganego przez młode pokolenie studentów szkoły filmowej.

Spotkania on-line | Fanpage na Facebooku Festiwalu Sztuki Faktu i Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Anna Kwiatkowska-Bieda — dziennikarka, podróżniczka, autorka reportaży, dokumentów telewizyjnych i książek. Prowadziła m.in. program "Podróźnik" i audycje radiowe "Szczęśliwej podróży".Pracuje w TVP Historia i jest autorką programów "Piosenką przez historię", "Historia według Jacka Kaczmarskiego".
Monika Sieradzka — kierowała programem "Reporter Polski" w telewizyjnej Dwójce oraz była korespondentką TVP w Skandynawii. Od 2016 r. jest dziennikarką Deutche Welle. Jest tegoroczna laureatka Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. T.Mazowieckiego.

Transmisja live ze spotkania zostanie udostępniona na fanpage`ach na Facebooku Festiwalu Sztuki Faktu (www.facebook.com/festiwal.sztuki.faktu) oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej (www.facebook.com/torunska.agenda.kulturalna).

Zapis transmisji będzie natomiast udostępniony po transmisji. Więcej informacji wkrótce.

Wtorek, 26 października 2021 r.

V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu – pokazy zamknięte | Brak możliwości zapisu

Panel poprowadzi red. Monika Sieradzka, współtwórczyni jednego z najciekawszych programów telewizyjnych „Reporter Polski”, pokazującego Polskę bez retuszu i skupiającego się na opisie polskich losów i sposobu życia Polaków. W programie ukazywane były również postaci pozytywne i sympatyczne, budujące świat życzliwości i pomocy. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną fragmenty najciekawszych reportaży.

W trakcie spotkania red. Anna Kwiatkowska-Bieda opowie o swojej niedawno wydanej książce „Harcerki z Ravensbruck”. Książka przedstawia historię drużyny harcerskiej Mury oraz innych grup harcerskich działających w obozie koncentracyjnym. Książka Kwiatkowskiej jest opowieścią o człowieczeństwie i solidarności w najcięższych czasach w dziejach współczesnej Europy.

Spotkanie z udziałem red. Miłosza Dobrzyńskiego i dziennikarza śledczego zmuszonego do emigracji z Białorusi — Zmiciera Mickiewicza. Reporterzy opowiedzą o roli mediów i dziennikarzy podczas wojny informacyjnej oraz o pracy niezależnych dziennikarzy w systemie totalitarnym tworzonym rok po sfałszowaniu wyborów przez obecnego prezydenta Łukaszenkę. Prezentowane będą fragmenty reportaży i dokumentów telewizyjnych.

Spotkania on-line (15:00-16:00) | Fanpage na Facebooku Festiwalu Sztuki Faktu i Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Miłosz M. Dobrzyński — wieloletni pracownik polskich mediów publicznych i komercyjnych. W Biełsat TV zajmuje się współpracą instytucjonalną i promocją stacji. Interesuje się m.in. historią Europy Środkowo-Wschodniej oraz teorią dezinformacji.

Zmicier Mickiewicz — dziennikarz Biełsat TV, analityk projektu Belarus Security Blog. Specjalizuje się w polityce międzynarodowej i wojnie informacyjnej. Współautor programów „Bez akredytacji”, „My i świat” oraz „Rozmowa” na antenie Biełsatu.

Transmisja live ze spotkania zostanie udostępniona na fanpage`ach na Facebooku Festiwalu Sztuki Faktu (www.facebook.com/festiwal.sztuki.faktu) oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej (www.facebook.com/torunska.agenda.kulturalna).

Zapis transmisji będzie natomiast udostępniony po transmisji. Więcej informacji wkrótce.