Spotkanie z udziałem red. Miłosza Dobrzyńskiego i reportera Biełsatu Jakuba Biernata z portalu belsat.eu. Reporterzy opowiedzą o roli mediów i dziennikarzy podczas wojny informacyjnej oraz o pracy niezależnych dziennikarzy w systemie totalitarnym stworzonym po sfałszowaniu wyborów przez obecnego prezydenta Łukaszenkę. Podczas spotkań prezentowane będą fragmenty reportaży i dokumentów telewizyjnych.
Panel prowadzony przez red. Annę Kwiatkowską-Biedę z TVP Historia, która opowie o 16 miesiącach nazwanych okresem „Karnawału Solidarności”. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną reportaże o tym okresie, portrety nieznanych twórców „Solidarności” oraz historie piosenek związanych z tą epoką, w tym „Murów” Jacka Kaczmarskiego.
Spotkanie z prof. Jackiem Snopkiewiczem ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Panel poświęcony będzie medialnemu opisywaniu tematów związanych z ocieplaniem klimatu i jego konsekwencjami, walce z pandemią oraz obrazem świata postrzeganego przez młode pokolenie studentów szkoły filmowej.
Transmisja live ze spotkania zostanie udostępniona na fanpage`ach na Facebooku Festiwalu Sztuki Faktu (www.facebook.com/festiwal.sztuki.faktu) oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej (www.facebook.com/torunska.agenda.kulturalna).
Zapis transmisji będzie natomiast udostępniony po transmisji. Więcej informacji wkrótce.
Panel poprowadzi red. Monika Sieradzka, współtwórczyni jednego z najciekawszych programów telewizyjnych „Reporter Polski”, pokazującego Polskę bez retuszu i skupiającego się na opisie polskich losów i sposobu życia Polaków. W programie ukazywane były również postaci pozytywne i sympatyczne, budujące świat życzliwości i pomocy. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną fragmenty najciekawszych reportaży.
W trakcie spotkania red. Anna Kwiatkowska-Bieda opowie o swojej niedawno wydanej książce „Harcerki z Ravensbruck”. Książka przedstawia historię drużyny harcerskiej Mury oraz innych grup harcerskich działających w obozie koncentracyjnym. Książka Kwiatkowskiej jest opowieścią o człowieczeństwie i solidarności w najcięższych czasach w dziejach współczesnej Europy.
Spotkanie z udziałem red. Miłosza Dobrzyńskiego i dziennikarza śledczego zmuszonego do emigracji z Białorusi — Zmiciera Mickiewicza. Reporterzy opowiedzą o roli mediów i dziennikarzy podczas wojny informacyjnej oraz o pracy niezależnych dziennikarzy w systemie totalitarnym tworzonym rok po sfałszowaniu wyborów przez obecnego prezydenta Łukaszenkę. Prezentowane będą fragmenty reportaży i dokumentów telewizyjnych.
Miłosz M. Dobrzyński — wieloletni pracownik polskich mediów publicznych i komercyjnych. W Biełsat TV zajmuje się współpracą instytucjonalną i promocją stacji. Interesuje się m.in. historią Europy Środkowo-Wschodniej oraz teorią dezinformacji.
Zmicier Mickiewicz — dziennikarz Biełsat TV, analityk projektu Belarus Security Blog. Specjalizuje się w polityce międzynarodowej i wojnie informacyjnej. Współautor programów „Bez akredytacji”, „My i świat” oraz „Rozmowa” na antenie Biełsatu.
Transmisja live ze spotkania zostanie udostępniona na fanpage`ach na Facebooku Festiwalu Sztuki Faktu (www.facebook.com/festiwal.sztuki.faktu) oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej (www.facebook.com/torunska.agenda.kulturalna).
Zapis transmisji będzie natomiast udostępniony po transmisji. Więcej informacji wkrótce.