Polityka prywatności

Program festiwalu

Czwartek, 24 listopada 2022 r.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – pokazy zamknięte | Brak możliwości zapisu

Paulina Rubczak, dziennikarka Telewizji Polskiej, autorka wielu dokumentów i cykli programów kulturalnych oraz youtuberka. W trakcie spotkania opowie skąd czerpie informacje, jak przygotowuje się do realizacji materiałów przed kamerą i jakie są trudne momenty w pracy reportera. Młodzież dowie się również, jak przyciągnąć uwagę odbiorcy w mediach społecznościowych oraz jak wykorzystać Youtuba, by stać się rozpoznawalnym. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane fragmenty reportażu dziennikarki, na temat których będzie można z nią podyskutować.

Podczas warsztatów fotografii instagramowej, z fotografem Martą Sochacką licealiści dowiedzą się na czym polega wizualne przygotowywanie treści do mediów społecznościowych. Młodzież będzie miała okazję wykonać przykładowe zdjęcia, na podstawie których przekonają się jakich błędów unikać w fotografii oraz jak przykuć uwagę odbiorców.

Spotkanie z Robertem Góreckim, toruńskim fotoreporterem i dokumentalistą. Podczas zajęć uczniowie przyjrzą się pracy fotografa i dowiedzą się, jak uchwycić ważne momenty podczas wydarzeń. Robert podpowie również, jak przekuć obrazy w realną opowieść prezentowaną w przestrzeni internetowej.

Zajęcia z Sarą Watrak, dziennikarką Nowości, reporterką i absolwentką psychologii. Podczas spotkania licealiści będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienność toruńskiego reportera – Sara Watrak interesuje się przede wszystkim sprawami miasta i codziennymi problemami mieszkańców. Dziennikarka opowie również, jak zdobyć sympatie ludzi i jak z nimi rozmawiać.

Piątek, 25 listopada 2022 r.

V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu – pokazy zamknięte | Brak możliwości zapisu

rozpocznie spotkanie z Michałem Kaproniem, byłym redaktorem ds. informacji oraz obecnym reporterem w Radio SuperNova oraz Radio ESKA Toruń News. Podczas zajęć uczniowie poznają techniki przygotowywania wywiadów i reportaży w radiu. Dowiedzą się również, jak wygląda ich samodzielny montaż oraz na czym polega praca reportera radiowego.

O wyzwaniach z jakimi na co dzień mierzy się dziennikarz opowie młodzieży Mariusz Kluszczyński, dziennikarz, wydawca i prezenter TVP Bydgoszcz. Podczas spotkania licealiści poznają również tajnikach pracy w telewizji i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Mariusz podpowie młodzieży, jak zdobyte informację przekuć w ciekawy temat i zaprezentować go odbiorcom.

Krystian Mekka – związany z Toruniem bloger i komentator sportowych wydarzeń działający na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Spotkanie dotyczyć będzie wyzwań, jakie czekają na komentatora podczas wydarzeń sportowych. Krystian podpowie, jak reagować w trudnych sytuacjach oraz przytoczy najbardziej znane wpadki podczas relacjonowania meczy.